„Zrób sobie nie taką sweet focię”- czyli tegoroczne Targi Kół Naukowych KONIK

Idę alejką pomiędzy stoiskami kół, gdy nagle ktoś pociąga mnie za rękę (studentka), odsłania zaciemnione „studio” w międzyczasie komunikując- musi Pani zrobić sobie zdjęcie!

Obrazek

Staję więc na prowizorycznym miejscu z narysowanymi stopami i słyszę zza ścianki- trzeba krzyczeć . Krzyczę. Nic się nie dzieje. Dostaję więc kolejną wskazówkę- głośniej! Krzyczę. Głośniej. Uruchamia się migawka i flesz. Poszło.

Obrazek

Więcej „krzyczących” zdjęć na facebookowym profilu Klubu FOCUS http://www.facebook.com/pages/Klub-Filmowo-Fotograficzny-Focus/208240196792?ref=ts&fref=ts

Sztuczny kawior z coca-coli, sterowany komputerowo pojazd, bolid, szybowiec na dotknięcie ręki czy fotografia wykonywana przy pomocy krzyku- to tylko niewielki procent atrakcji, które czekały na uczestników tegorocznego wydarzenia. Kto nie był, niech żałuje!

Dla studentów pierwszego roku ”KONIK”, to świetna okazja do poznania specyfiki konkretnych kół, które skupiają się wokół ich wydziału i przyłączenia się do pogłębiania wraz z nimi pasji. Ale nie tylko. Stoiska kół przyciągają entuzjastów technologicznych wrażeń z całej Warszawy, począwszy od dzieci po wiekowych uczestników.

Nie ukrywam, że bardzo spodobało mi się jedno z haseł  Koła naukowego PROGRES 🙂

Koło naukowe biotechnologów HERBION, pokazywało różne, czarodziejskie sztuczki…

…na przykład, jak zrobić kawior dodając coca-colę do  E401, a następnie mocząc tę miksturę w roztworze wapnia

Marcin Filipiak przekonywał, że kuchnia molekularna to nasza przyszłość (sic!)

…z nieposkromioną radością prezentując jej chemiczne składniki

Na KONIKU nie mogło zabraknąć naszego Biura Karier. Na zdjęciu: Julia Sokulska

******************************

Politechnika Warszawska koncentruje dookoła siebie ok. 120 różnego rodzaju kół.

Te, które działają prężnie z duża przyjemnością (co widać!)  prezentują odwiedzającym targi, swoje projekty. Z naszego doświadczenia wynika, iż działalność, jakiej studenci podejmują się w kołach, bardzo często procentuje w ich przyszłej pracy zawodowej i w CV! Nie chodzi tylko o osiągnięcia w zakresie ulepszania i poprawiania technologii czy tez  tworzenia prototypów, ale przede wszystkim o umiejętności, które w trakcie takiego członkostwa są nabywane. Wspólna realizacja projektów rozwija umiejętności pracy zespołowej, walka o dofinansowania bądź granty- determinację i ambicję, a urzeczywistnianie swoich pomysłów- wiarę we własne siły, wytrwałość i kreatywność. To właśnie te cechy i umiejętności są pożądane przez przyszłych pracodawców. Pomagają w realizacji wytyczonej przez siebie, przyszłej ścieżki zawodowej. Biuro karier z przyjemnością wspiera działalność Kół Naukowych,  m.in. szkoląc ich kadry, dlatego kiedy pracodawcy poszukują  konkretnych kandydatów na pracowników, kierujemy ich uwagę na koła – wiedząc, iż znajdą tam ludzi z potencjałem.

Koła naukowe rozwijają pasje. Warto więc znaleźć się w jednym z nich!

Więcej informacji o kołach znajdziecie na stronie : http://rkn.sspw.pl/?article:893643

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s