Z architektury na fotel reżysera

Tomasz Bagiński – były student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, który przerwał naukę, aby zająć miejsce na fotelu reżysera, zrealizował spektakularny klip promujący Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Oficjalny trailer Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi – jest najnowszym dziełem artysty, które błyskawicznie obiegło cały świat i zyskało powszechne uznanie.

Za całość filmiku, poza scenariuszem i produkcją, odpowiadali Polacy pod czujnym okiem Bagińskiego w roli reżysera. Zdjęcia powstały w Polsce w Warszawie – na Torwarze i w ursuskiej hali, a góry zostały stworzone w studiu.

Utalentowany rysownik, animator i producent filmowy był już nominowany do Oscara za „Katedrę”, krótki film animowany oraz do Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu filmowym w Wenecji za „Kinematograf”. Do tej pory Tomasz Bagiński wyreżyserował ponad 100 reklam oraz krótkometrażowych filmów animowanych. Artysta odpowiadał za reżyserię animowanej scenografii do koncertu „Siedem bram Jerozolimy” nagrodzonego w 2009 roku nominacją do nagrody Emmy.

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Bagińskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Animacje przygotowane przez Bagińskiego można podziwiać na stronie firmy, z którą jest związany od 1997 roku: http://www.platige.com/pl/page/237-Tomek_Baginski, a trailer jest dostępny w serwisie YouTube:

Karolina Halin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s