Ciastko dla wszystkich inżynierów

Najpierw był konkurs dla warszawskich cukierni na stworzenie specjalnego Ciastka Politechniki Warszawskiej, a potem, kiedy już wybrano najsmaczniejszą i najładniejszą propozycję, pojawiło się kolejne zadanie – wybranie nazwy dla nowego smakołyku naszej Uczelni. W konkursie zgłoszono 70 pomysłów, ale wygrać mogła tylko jedna – wybór komisji padł na „Inżynierkę”.

Zwycięzca konkursu na nazwę Ciastka PW, fot. BPI

Maciej Trzaskowski – zwycięzca konkursu na nazwę Ciastka PW, fot. BPI

Zasada była prosta – laureatem konkursu jest ten, kto jako pierwszy zaproponuje najlepszą nazwę i uzasadni swój wybór. Szczęśliwcem okazał się Maciej Trzaskowski – doktorant na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej.  –Uważam, że to była jedyna słuszna nazwa dla ciastka Politechniki i od razu mi się nasunęła – mówi zwycięzca. – Ciastko ma 3,5 albo 4 warstwy, czyli tyle, ile trwa zdobycie tytułu inżyniera. Wszystko pasowało.

Mimo że Maciej Trzaskowski był pewny, że jego pomysł jest najlepszy, nie spodziewał się wygranej w konkursie. – Myślałem, że wcześniej już ktoś wpadł na tę nazwę – przyznaje.

Autor pomysłu wymyślił nazwę ciastka, nie znając jego smaku. Najważniejsza od tej pory słodkość z PW miała swoją premierę 15 listopada – w dniu Święta Uczelni, tuż po uroczystym posiedzeniu Senatu. – Bardzo fajny smak, wszystko dobrze skomponowane – dzieli się swoimi wrażeniami na temat ciastka Maciej Trzaskowski. – Najbardziej smakował mi spód z kruchego ciasta, ale sernikowa część też jest bardzo dobra.

Zwycięzca konkursu na co dzień jest członkiem zespołu z Laboratorium Inżynierii Biomedycznej, kierowanego przez prof. Tomasza Ciacha. – Pracuję nad miniaturowymi urządzeniami do detekcji bakterii opartymi na technice powierzchniowego rezonansu plazmonowego – wyjaśnia. I przyznaje, że Ciastko PW na pewno doda energii każdemu inżynierowi, szczególnie temu, który spędza długie godziny na Uczelni.

W nagrodę Maciej Trzaskowski otrzymał voucher do cukierni Sweet Moments, ciastka, plecak Politechniki Warszawskiej i pamiątkowy dyplom.

Tak prezentuje się ciastko PW, fot. BPI

Tak prezentuje się ciastko PW, fot. BPI

Konkurs na Ciastko PW został ogłoszony we wrześniu 2016 roku. Wygrała go cukiernia Sweet Moments. Nowy przysmak Politechniki składa się z kruchego spodu, puszystego sernika i kasztana jadalnego. Warstwy są połączone pigwową konfiturą. Wisienką na torcie jest w tym przypadku kawałek czekolady.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s