Być jak Ben Hogan, czyli o tym czym jest Reprezentacja Akademicka PW w golfa

Golf, sport dotychczas kojarzony z grą dla bogaczy, wkracza na polskie uczelnie. Wiosną 2018 r. na Politechnice Warszawskiej powstała pierwsza w Polsce Reprezentacja Akademicka w golfa.

Reprezentacja-Akademicka-PW-w-golfa-03

Studenci otrzymują stroje, torby golfowe z logo uczelni i sprzęt, fot. Reprezentacja Akademicka PW

Gra SGGW, WUM, UW, Uczelnia Łazarskiego, AWF i PW. To co mogłoby wydawać się dla innych niemożliwe, udało się zrealizować w tym roku w Warszawie – Politechnika Warszawska była pierwszą uczelnią, na której uruchomiliśmy projekt reprezentacji akademickich – mówi Łukasz Wenda z Wawa Golf Club. – Następnie przeprowadziliśmy rekrutacje w innych warszawskich szkołach wyższych, tak aby móc stworzyć międzyuczelnianą ligę.

Co trzeba zrobić, by dołączyć do reprezentacji?

Należy spełnić 2 warunki: mieć status studenta i być zaangażowanym – Nie wymagamy umiejętności gry w golfa – wyjaśnia Łukasz. – Ważne jest, aby chcieć grać i uczyć się. My dalej już pokierujemy.

Pierwsza rekrutacja do reprezentacji odbyła się w kwietniu br. Spośród kilkudziesięciu osób, które się zgłosiły, wybrano kilka najlepszych. Zarówno takich, które już wcześniej grały w golfa, jak i tych, którzy dopiero chcieli rozpocząć swoją przygodę z tym sportem – To jednak nie oznacza, że nie można się do nas zgłosić w trakcie roku akademickiego – wyjaśnia Łukasz. – Skład reprezentacji jest „ruchomy”. Można również przyjść samemu i spróbować swoich sił. Dla studentów i pracowników PW przewidywane są bardzo atrakcyjne promocje, m.in. wypożyczenie za darmo kija do gry.

Reprezentacja-Akademicka-PW-w-golfa-01.jpg

Na Politechnice Warszawskiej powstała pierwsza w Polsce Reprezentacja Akademicka w golfa, fot. Reprezentacja Akademicka PW

Treningi

Reprezentacja trenuje 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Treningi odbywają się pod okiem trenerów – Zapewniamy reprezentacji stroje, torby golfowe z logo uczelni i sprzęt. Będąc w Reprezentacji Akademickiej nie ponosi się kosztów – zapewnia Łukasz. – W ten sposób chcemy przełamać panujący stereotyp, że golf jest tylko dla bogatych. Wbrew pozorom granie w golfa nie jest drogie. Teraz można już kupić kij golfowy nawet za 30 zł.

Treningi Reprezentacji odbywają się na Stadionie Syrenka – Gramy tam aż do pierwszego śniegu. Później trenujemy na symulatorach golfowych, przenosimy się do salek i prowadzimy treningi złożone z ćwiczeń ogólnorozwojowych – mówi Łukasz.

Golf jako WF?

Prowadzimy z władzami rozmowy na ten temat. Bardzo byśmy chcieli, aby tak było – wyjaśnia Łukasz.

Więcej informacji o golfie na PW >>>

Reprezentacja-Akademicka-PW-w-golfa-02.jpg

Reprezentacja naszej uczelni odnosi sukcesy podczas międzyuczelnianych rozgrywek, fot. Reprezentacja Akademicka PW

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s